Opublikowano:

Czym kierować się przy wyborze bukietu ślubnego

Każda kobieta marzy o pieknym ślubie. Dlatego wszystko musi byc perfekcyjne i poskładane w jedna całość. Wymarzony Pan Młody, piekna suknia, odpowiednia bizuteria i oczywiście bukiet ślubny, który musi być wyjątkowy i niepowtarzalny.

Wybierając bukiet ślubny każda przyszła Panna Młoda doskonale wie, ze to nie jest kilkanaście razem złożonych kwiatków, ale to sztuka polegająca na dobraniu wiązanki do sukni ślubnej i do jej osobowości. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak rodzaj kwiatów, forma i kształt bukietu. Często słyszy się o idealnej wiązance, która jednak nie jest uniwersalna, ponieważ pod takim pojęciem kryje się bukiet idealnie dobrany i dopasowany do figury, sukni, urody, a nie rzadko również do usposobienia Panny Młodej. Jest jeszcze coś takiego jak gust i upodobania, dlatego tez bukiet ślubny idealny będzie za każdym razem inny.

Jedna z ważniejszych rzeczy w wyborze bukietu ślubnego jest jego kształt, który powinien być dopasowany do sylwetki i wzrostu Panny Młodej.

  • Klasyczny bukiet w kształcie kuli prezentuje się najlepiej w reku szczuplutkiej, filigranowej Panny Młodej.
  • Wiązanki o owalnym lub wydłużonym kształcie, które optycznie wydłużają sylwetkę polecane są osobom o bardziej okrągłych kształtach.
  • Bukiety o odwróconej kropli o mocno wydłużonym końcu są komponowane z myślą o paniach wysokich i postawnych.

Kolor wiązanki w głównej mierze zależy tylko i wyłącznie od upodobań przyszłej Panny Młodej. Jednak większość z nich wybiera kolory, które są zgodne z kolorystyka ich aury. Często również osoby te kierują się powszechnie znanym poglądem, ze do blondynek pasują kolory bardziej pastelowe, a do brunetek zdecydowane kolory.

Jeśli zaś chodzi o rodzaj kwiatów, to bukiet ślubny może być wykonany właściwie z każdego rodzaju kwiatów. Obecnie coraz bardziej doceniane są również kwiaty sezonowe i te łąkowe i ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *