Opublikowano:

Jak dobrać wazon do kwiatów?

Prawie każda kobieta dostaje kwiaty, które chce z dumą wyeksponować w widocznym miejscu swojego mieszkania, ale sa też takie panie ktore nie potrafia wyobrazić sobie swoich wnętrz bez świeżych kwiatów. Dlatego też chcąc ozdobić mieszkanie za pomocą świeżych, ciętych kwiatów nie można zapomnieć o odpowiednim wazonie dla nich.

 

Jak wszystkim wiadomo wazon to naczynie, które pełni funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjna. Dlatego tez wybierając wazon należny pamiętać o kilku zasadach pozwalających dobrać taki wazon, który podkreśli zarówno barwę kwiatów jak i uwydatni ich naturalne walory.

 

  • Odpowiedni wazon do konkretnych kwiatów.

Wybierając wazon należy mieć na uwadze rodzaj kwiatów, ich kolor, wielkość i kształt. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wazonu z przeźroczystego szkła lub w neutralnym kolorze takim jak biały czy szary, bo wtedy będzie się miało pewność, ze wszystkie kwiaty będą dobrze się w nich prezentowały. Jednak tego typu wazony nie wszystkim odpowiadają, dlatego należy przy zakupie zwrócić uwagę na inne cechy.

 

  • Kształt

Kształt i wielkość wazonu jest bardzo ważna, ponieważ kwiaty muszą pozostać w nim stabilne. I tak inny wazon przeznaczony jest do malutkich kwiatów, a jeszcze inny do róż o długich łodygach. Do tych drugich doskonale nadaje się wysoki wazon z długa wąską szyjka, zaś do pojedynczych róż, czy innych kwiatów wazon powinien być wysoki i wąski. Smukłe wazony doskonale prezentują się z bukietami o kształtach wydłużonych, w których królują kwiaty o mocnych, prostych łodygach. Należało by jeszcze wspomnieć o naczyniach kulistych, które dobrze eksponują się z bukietami w kształcie kuli lub owalu.

 

  • Kolor

Kolor wazonu jest to bardzo ważny element, ponieważ źle dobrany może całkowicie zepsuć bardzo ładną kompozycję. Bardzo dobrze prezentują się bukiety w jednym kolorze umieszczone w wazonie o tym samym kolorze jednak o ton lub dwa ciemniejszy. Kolor biały, szary czy czarny doskonale podkreślają inne kolory. Jeśli chodzi o kwiaty egzotyczne, ostatnio bardzo popularne wśród klientów kwiaciarni doskonale prezentują się w wazonach metalowych, srebrnych, czy ceramicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *