Opublikowano:

Jakie kwiaty i komu?

Jak powszechnie wiadomo kwiaty są prezentem uniwersalnym, który można stosowac na rózne okazje, a takze bez specjalnej okazji. Kwiatami można obdarowac chorego podczas jego odwiedzin w szpitalu, a także można przesłać je komuś z życzliwości, czy w podzięce za udane przyjecie.

Wydawałoby się, ze wręczenie kwiatów jest tak powszechne, ze chyba nie da się popełniać gaf, ale w praktyce to zupełnie inaczej wygląda. Dlatego warto by przypomnieć o kilku bardzo ważnych rzeczach dotyczących obdarowywania kwiatami rożne osoby z różnych okazji.

  • Jakie kwiaty?

Przede wszystkim kwiaty cięte. Jeszcze nie tak dawno istniały ścisłe reguły, które opierały się na symbolicznym znaczeniu poszczególnych kwiatów i ich barw. Dzisiaj tylko niektóre osoby przywiązują do tego wagę. Dlatego należy pamiętać, iz wręczając bukiet kobiecie o tradycyjnych poglądach można popełnić gafę, bo ona dokładnie wie, iż bukiet np. z czerwonych róż zarezerwowany zawsze był tylko dla wybranej kobiety. Nie wypada również darować kwiatów takich jak chryzantemy, czy kalie, ponieważ kojarzone są z uroczystościami żałobnymi, a ofiarowanie ich starszej osobie lub nowożeńcom będzie bardzo dużym nietaktem. Jeśli chodzi o darowanie kwiatów w sytuacjach oficjalnych najlepiej sprawdza się klasyczny, elegancki bukiet.

 

  • Komu wręcza się kwiaty?

Odpowiedz nie jest taka jednoznaczna, ponieważ trudno wyliczyć wszystkie sytuacje , w których daruje się kwiaty. Jedno jest pewne, ze uświetnia się kwiatami imieniny, urodziny, czy jubileusze.

Wręcza się również kwiaty gospodyni w sytuacji kiedy jest się zaproszonym na przyjęcie lub spotkanie towarzyskie, ale także w sytuacjach , gdy chce się wyrazić wdzięczność, czy za coś podziękować np. lekarzom, wykładowcom czy nauczycielom.

Ogólnie przyjęło się, ze kwiatami obdarowuje się kobiety, jednak od tej reguły są wyjątki. I tak np. Nie będzie nietaktem, jeżeli wręczy się bukiet dziadkowi z okazji urodzin, czy imienin, wykładowcy po obronie pracy magisterskiej, czy pracownikowi odchodzącemu z firmy na emeryturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *