Opublikowano:

O czym powinno się wiedzieć wręczając kwiaty?

Kwiatami mozna obdarować każdego i to zarówno bez okazji na przykład jako wyraz sympati, czy życzliwości, jak i z okazji imienin, urodzin , Dnia Kobiet, Dnia Matki, z okazji ślubu i wiele , wiele innych. Jednak kupując kwiaty należy pamiętać o kilku szczegółach, a mianowicie jakie kwiaty i w jakiej ilości.

 

Ilość kwiatów

Kwiaty cięte zawsze daje się w nieparzystej ilości z wyjątkiem dużych bukietów, w których przy dużej ilości kwiatów nie ma to znaczenia, ponieważ jest to absolutnie niezauważalne i nie burzy zasad komponowania takiego bukietu. Parzysta liczba kwiatów od dawna była rezerwowana na wszelkiego rodzaju uroczystości żałobne. Należy również unikać wręczania kwiatów, które są bardzo charakterystyczne dla pewnych okoliczności np. chryzantemy, czy kalie, które kojarzą się z uroczystościami żałobnymi.

 

Symbolika kwiatów

Często zdarza się, ze obdarowujący popełnia gafę z powodu nieznajomości symboliki kwiatów i ich kolorów, dlatego warto czasami przygotować się z tego tematu przed pójściem do kwiaciarni zwłaszcza, gdy osoba obdarowywana przywiązuje do tego wagę. Dlatego tez dobrze jest wiedzieć, że kolor biały oznacza niewinność, żółty zazdrość, a czerwony gorące uczucia.

 

Kwiaty doniczkowe

Obecnie panuje również moda na prezent w postaci kwiatów doniczkowych, ale ten rodzaj prezentu sprawdza się w sytuacji jeżeli kogoś dobrze się zna. Najczęściej ofiaruje się je osobom urządzającym mieszkanie, czy osobom, które z upodobaniem pielęgnują rośliny. Kwiaty doniczkowe traktowane jako prezent muszą być odpowiednio opakowane, aby podnieść ich atrakcyjność i wyjątkowość.

 

Sposób wręczania kwiatów

Kwiaty cięte niezależnie, czy jest to jeden kwiat, czy wiązanki wręczane są zawsze kwiatami skierowanymi ku górze i nie mogą być zawinięte w papier. Nie należy rozpakowywać bukietów owiniętych w dekoracyjna folię, czy ozdobna siatkę, ponieważ stanowią one element dekoracyjny bukietu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *